Цел на Обществен център за околна среда и устойчиво развитие (ОЦОСУР) е въвеждането, популяризирането и съхраняването на демократичните ценности в обществото. Затова ние работим за защита на равенството, свободата, правосъдието, плурализма, толерантността, уважението и участието.
Ежегодно, в края на февруари, организираме граждански форум „Конференция по демокрация“, който цели да популяризира и подкрепи устойчиви граждански инициативи и да отбележи дори и малките победи на демократичното гражданско общество.
Как аварията от 26 април 1986 г. ражда термина „Българския Чернобил“
Илиян Илиев2026-04-26T16:21:44+03:00Реакциите на българските власти след Чернобил ни поставят на първо място по безхаберие в цяла Европа и се превръщат в емблематичен пример по темата „Какво означава да (не)мислиш за нацията“. На 26 април в 1.23 часа гръмва 4-ти реактор на [...]









