Човекът превзема все по-голяма част от природата, обличайки я в неподходящи дрехи, като асфалт и бетон. Кога един град достига своя климакс и каква е вредата върху хората? За тези и други въпроси, за мястото на природата в градската среда, разказва Ивайло Иванов от Обществен център за околна среда и устойчиво развитие в предаването „Малки истории“ по БНТ. Намираме се във фазата, в която превземаме и унищожаваме зелената система в градовете, твърди Ивайло. И още: как сойката може да имитира котка и кой е другият птичи имитатор в градска среда – чуйте в разказа на орнитолога.
Епизодът на „Малките истории“ с Ивайло Иванов е запасин в парка на кв. „Аспарухово“ във Варна, до Варненското езеро, под Аспарухов мост и в офиса ни на ул. „Сава Радулов“ 14. Това е третата история само в рамките на няколко месеца, в която главното действащо лице е от Обществен център за околна среда и устойчиво развитие. Преди това в „Малки истории“ по БНТ участваха Елен Сабатини в „Елен и Градината на пчелите“ и нашият персепкивен агроинженер Криси в „Кристияна Опрева, която превежда езика на растенията“.





