Г-н Никой срещу Путин

2026-06-09T00:00:00+03:00
Зарежда Събития

Заповядайте на „Зелен киноследобед“ в „Кубрик“! На 26 май (вторник) от 16:30 ч. ще прожектираме документалната лента „Г-н Никой срещу Путин“ (Mr. Nobody Against Putin).

Филмът, дело на режисьорите Дейвид Боренщайн и Павел Таланкин, се утвърди като едно от най-коментираните заглавия в глобален мащаб. Продукцията получи международно признание заради своя безкомпромисен и необичаен поглед към живота в Русия след началото на войната в Украйна. Високите оценки на критиката бяха подплатени от престижни отличия, включително:

🏆 Награда „Оскар“ 2026 за най-добър документален филм;

🎥 Изключително представяне на фестивала Sundance;

💯 100% рейтинг от критиците в световната платформа Rotten Tomatoes.

В центъра на историята е Павел „Паша“ Таланкин – учител и училищен оператор в малък руски град. Неговата професионална рутина е да документира училищни празници и ежедневието на учениците. Постепенно обаче обективът му започва да улавя една паралелна, по-мрачна реалност. В класните стаи агресивно навлизат военна символика и пропагандни послания, а училището бавно се трансформира в инструмент за идеологическо възпитание.

С риск за собствената си сигурност, Паша започва тайно да документира случващото се. Резултатът е филм, който не показва „голямата политика“ от телевизионните студиа, а нейните болезнени следи в ежедневието: в погледите на децата, в напрегнатата тишина на учителската стая и в страха да задаваш въпроси.

🎟 Вход: с дарение.

Местата са ограничени. Моля, запишете се предварително тук: https://forms.gle/zPg5Z3cJaMC9KtLh7

Go to Top