Снимка: Ecovarna.info
Община Варна проучва мнението на гражданите и заинтересованите страни във връзка с изготвянето на План за интегрирано развитие на Община Варна за периода 2021-2027 г. Целта е да бъдат събрани данни за „Анализ на икономическото, социалното и екологичното състояние, нуждите и потенциалите за развитие на Община Варна“, който е част от плана. От местната власт уверяват гражданите, че попълвайки анкетата, участвате в изготвянето на най-важния стратегически документ, свързан с развитието на общината през следващите седем години.
Анкетата е разделена на две – за граждани и за представителите на местния бизнес, образователните институции, НПО и други заинтересовани страни. Организациите трябва да посочат в кой от секторите работят и колко са постоянно заетите в тях лица.
Първият въпрос и към двете групи е: Как се промени Община Варна, като цяло, през последните 7 години? Възможните отговори са: „Общината се подобри бързо към по-добро“; „към по-добро, но с по-бавни темпове от очакваните“; „нищо не се е променило“ и „общото състояние на общината се влоши“. Има питане и за състоянието на общината по отделни параметри, сред които културно-историческо наследство, образование, социални услуги, здравеопазване, туризъм и др. Основните въпроси са свързани със състоянието на ифраструктурата и предоставяните социални услуги. Един от малкото въпроси относно бъдещото развитие на града гласи: „Кои трябва да са основните приоритети за развитие на община Варна през следващите години, според Вас?“. Към организациите има и въпроси, касаещи взаимодействието им с общинската администрация.
Участието в проучването е анонимно и получените резултати ще бъдат разглеждани единствено в обобщен вариант и за целите на статистическия анализ на всички получени данни, уверяват от общинската администрация.
АКО ТОВА, КОЕТО ПРАВИМ, Е ВАЖНО ЗА ТЕБ, ПОДКРЕПИ НИ!

Подобряване на общественото познание за ролята на гражданската организация за общността
Проектът „Подобряване на общественото познание за ролята на гражданската организация за общността“ се изпълнява с финансовата подкрепа на Исландия, Лихтенщайн и Норвегия по линия на Финансовия механизъм на ЕИП. Основната цел на проекта е подобряване информираността на гражданите за ролята на неправителствените организации в обществото. Този материал е създаден с финансовата подкрепа на Фонд Активни граждани България по Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство. Цялата отговорност за съдържанието на документа се носи от Обществен център за околна среда и устойчиво развитие и при никакви обстоятелства не може да се приема, че този материал отразява официалното становище на Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство и Оператора на Фонд Активни граждани България.